Zapewnimy Ci najlepszą opiekę stomatologiczną!

Ligi Polskiej 12L, Toruń

NASZA LOKALIZACJA

(+48) 602 314 178

TELEFON KONTAKTOWY

Specjalności

KOSZTORYS

Często, aby stworzyć wstępny plan leczenia zaczynamy od kosztorysu – przedstawiamy kilka najlepszych rozwiązań i razem z pacjentem ustalamy plan naszego działania.

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Zajmuje się profilaktyką próchnicy zębów oraz leczeniem zębów z już rozwiniętym procesem próchnicowym. Zależy nam zarówno na odwzorowaniu prawidłowej funkcji zębów (żucie) oraz tworzeniu jak najlepszego efektu estetycznego przez stosowanie materiałów dobrze komponujących się z kolorem zęba oraz trwałych mechanicznie.

ENDODONCJA

Wnętrze zęba wypełniają nerwy oraz naczynia krwionośne. W przypadku urazu lub głębokiej próchnicy dochodzi do uszkodzenia, zakażenia bakteriami oraz obumarcia tej tkanki. Aby zakażenie nie rozchodziło się na resztę organizmu należy usunąć jej źródło- martwe naczynia oraz nerwy, poprzez leczenie kanałowe. Aby poprawić efektywność naszej pracy (średnica kanału zęba zwykle nie przekracza ułamka milimetra), leczymy pod mikroskopem- poprawia to precyzję oraz jakość widzenia pola zabiegowego.

IMPLANTOLOGIA

Stosujemy natychmiastowe implanty Garbaccio. Są to implanty tytanowe, na których bezpośrednio po zabiegu można zastosować odbudowę protetyczną z pominięciem kilkumiesięcznego czasu gojenia. Pacjent opuszcza gabinet z nowymi zębami.

PROTETYKA

Uzupełnienia protetyczne zawsze staramy się dobierać indywidualnie .Zachowujemy jak największą liczbę zębów własnych pacjenta .Naszym zadaniem jest jak najlepsze zrekonstruowanie uzębienia .Przeprowadzamy wnikliwe i bardzo skomplikowane analizy warunków protetycznych u pacjenta. Wybrane przez nas rozwiązania konsultujemy ze wszystkimi naszymi specjalistami. Uzupełnienia jakie proponujemy zawsze są zróżnicowane od najprostszych po najbardziej zaawansowane technologicznie .Współpracujemy wyłącznie z renomowanymi pracowniami protetycznymi wykonującymi prace wyłącznie z atestowanych materiałów .

ORTODONCJA

Zajmuje się leczeniem wad zgryzu oraz korygowaniem nieprawidłowo ustawionych zębów (stłoczenia, szparowatość, zęby zatrzymane). Leczenie ortodontyczne jest stosowane z powodzeniem zarówno u młodszych jak i starszych osób. Wykonujemy aparaty ruchome i stałe.

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

mając świadomość jak istotny wpływ mają pierwsze wizyty dziecka w gabinecie, staramy się, aby nasi najmłodsi pacjenci wyszli z gabinetu uśmiechnięci. Jeśli odpowiednio wcześnie zadbamy o stan zębów naszych pociech, ustrzeżemy je przed skomplikowanym i kosztownym leczeniem w przyszłości. Kładziemy nacisk na wczesną edukację prawidłowej higieny jamy ustnej oraz kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych oraz żywieniowych. Wykonujemy zabiegi profilaktyczne- lakowanie (wypełnianie bruzd zębów jeszcze zdrowych) oraz lakierowanie (pokrywanie preparatami fluorowymi wszystkich zębów). Aby zachęcić dzieci do leczenia już powstałych ubytków stosujemy przyjemnie wyglądające, kolorowe „plomby” (dodatkowo uwalniają fluor oraz są mało ścieralne).

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

Głównie zajmuje się usuwanie zębów ( także zatrzymanych oraz zębów mądrości) jednak nie tylko. Wykonuje także podcięcia wędzidełka języka i wargi, resekcje wierzchołka korzenia, zamknięcie połączenia ustno-zatokowego, przygotowuje chirurgicznie jamę ustną do leczenia protetycznego. Zależy nam, aby zachować jak najwięcej zębów własnych pacjenta więc kiedy w zębach wielokorzeniowych chorobą objęty jest tylko jeden korzeń staramy się usunąć tylko ten, pozostawiając zdrowe na swoim miejscu. Wszystkie zabiegi wykonywane są w skutecznym znieczuleniu.