Zapewnimy Ci najlepszą opiekę stomatologiczną!

Ligi Polskiej 12L, Toruń

NASZA LOKALIZACJA

(+48) 602 314 178

TELEFON KONTAKTOWY

ZNALEŹĆ ZŁOTY ŚRODEK

O czym można porozmawiać z asystentką, a jaką informację uzyskamy od lekarza?

O czym można porozmawiać z asystentką, a jaką informację uzyskamy od lekarza?

Często pacjenci dzwonią do gabinetu z pytaniami, dotyczącymi dolegliwości. Dopytują o sposoby leczenia i ceny poszczególnych zabiegów. Nasze asystentki na podstawie charakterystycznych objawów, potrafią ocenić wiele problemów, które zgłaszają pacjenci.

Dzięki temu pacjenci trafiają najczęściej do odpowiedniego specjalisty. Nie wszystkie przypadki są tak samo pilne. Część osób domaga się natychmiastowej wizyty, ponieważ silne dolegliwości powodują duży strach. Nie zawsze ten pośpiech jest konieczny. Często „po zatruciu” zęba pacjent jeszcze cierpi pewien czas i kolejna wizyta nie jest konieczna. Wystarczy lek przeciwbólowy. Natomiast jeżeli ból pojawi się ponownie, powinniśmy bez zwłoki pojawić się w gabinecie naszego stomatologa.

Dla zdrowia pacjenta lepiej jest jednak zadzwonić pięć razy do gabinetu i dowiedzieć się, że nie jest to nagląca sytuacja. Zawsze zachęcamy do jak najczęstszego kontaktu z naszym personelem, który pomoże rozwiać Państwa wątpliwości.

Najgorsze są przypadki bagatelizowania przez pacjenta objawów bardzo istotnych, choć nie zawsze bardzo dokuczliwych. Doświadczona asystentka potrafi rozpoznać wagę problemu i szybko uspokoić lub umówić na wizytę lekarza stomatologa. Pacjenci, którzy nie chcąc robić kłopotu, nie dzwonią po poradę, w konsekwencji sprawiają dentyście znacznie więcej problemów, a swoje uzębienie doprowadzają do dużo gorszego stanu. Przykładem takiej sytuacji może być zgorzel zęba. Odkładanie wizyty może pogorszyć rokowanie, a nawet spowodować jego utratę.

Pytając asystentki o koszt zabiegu usunięcia zęba, wypełnienia lub cenę korony protetycznej bądź protezy całkowitej otrzymamy wyczerpujące odpowiedzi. Jeżeli natomiast poprosimy asystentkę o cenę powtórnego leczenia kanałowego, wymianę starych mostów protetycznych lub inną rozległą przebudowę protetyczną, to cena nie zawsze będzie taka sama. Najpierw lekarz musi ocenić,  jakie czynności musi wykonać, zobaczyć stan uzębienia pacjenta. W tych przypadkach konieczna jest obecność w gabinecie i kilka badań dodatkowych.

Tych informacji nie można uzyskać podczas rozmowy telefonicznej, nawet bardzo długiej. Zabiegów, które będą wykonywane często przez kilku specjalistów i nie rzadko w czasie kilku wizyt, nie można wycenić bez szczegółowej analizy. Żaden telefon nigdy nie jest bagatelizowany, dlatego naprawdę warto zgłaszać swoje problemy stomatologiczne, dzwoniąc do gabinetu lub wysyłając SMS-a.