Zapewnimy Ci najlepszą opiekę stomatologiczną!

Ligi Polskiej 12L, Toruń

NASZA LOKALIZACJA

(+48) 602 314 178

TELEFON KONTAKTOWY

Włoskie implanty

Co robić, gdy czeka nas wstawienie jednego lub więcej zębów?

Wiele osób ma dylemat. Co zrobić, aby w tym czasie pokazywać się znajomym i współpracownikom? Czy musimy tracić swój cenny urlop na zabieg implantowania zęba?

Jeszcze raz powracamy do tematu implantów natychmiastowych Garbaccio. Dlaczego używamy określenia natychmiastowy? – Bardzo często padają pytania, jak długo trzeba czekać na wygojenie się impetów – odpowiada Hieronim Kasprzak, stomatolog.

– Implanty Garbaccio mają taką budowę, że po wprowadzeniu w odpowiednie miejsce uzyskują w tym samym momencie stabilność ostateczną. To wielka zaleta tego rodzaju rozwiązań. Właśnie ta cecha bardzo mnie przekonała do wyboru tego typu rozwiązania. Wielu moich pacjentów jest aktywnych zawodowo. I nie dopuszcza myśli o wyłączeniu się z życia towarzyskiego na pół roku. Taki czas był do tej pory potrzebny, aby implanty scaliły się z kością. Jest jednak na to sposób. Jedynym czasem, który musimy jednak poświęcić, jest ten potrzebny do zagojenia rany po usunięciu zęba. W te sytuacji na stabilny implant, zakładamy koronę tymczasową i czekamy, aż zarośnie miejsce po ekstrakcji. Po zagojeniu się zębodołu koronę tymczasową wymieniamy na ostateczną – wyjaśnia doktor Kasprzak.

Dlatego pacjent nie jest zmuszony do wykorzystywania swojego urlopu, a zabiegi nie zaburzają życia zawodowego i prywatnego. Dlaczego implanty Garbaccio stabilizują się po wprowadzeniu ich w kość?

Nie wszyscy wiedzą, jak zbudowana jest kość. Jej budowa w przekroju przypomina trochę orzech kokosa. Wyobraźmy sobie orzech całkowicie wypełniony miąższem. Taka właśnie jest kość. Twarda na zewnątrz a miękka w środku. Implanty Garbaccio są długie, sięgają od jednej twardej części do drugiej. Gdyby były krótkie i ich koniec opierałby się na miękkiej części nie uzyskałby stabilności natychmiastowej. Bardzo istotna jest liczba kości oraz ich jakość. To właśnie warunkuje utrzymanie tego implantu, czyli filaru przyszłej protezy. Te parametry oceniamy za pomocą dodatkowych badań i w trakcie zabiegu implantacji.

Jeśli przyjdzie czas, że sam będę musiał zastosować implanty, na pewno sam zdecyduję się na ten rodzaj- dodaje doktor Kasprzak- Moje doświadczenie podpowiada mi, że w chwili obecnej to najlepszy wybór dla osób, które planują taki zabieg.