Zapewnimy Ci najlepszą opiekę stomatologiczną!

Ligi Polskiej 12L, Toruń

NASZA LOKALIZACJA

(+48) 602 314 178

TELEFON KONTAKTOWY

Wax-up

Czyli jak będziemy wyglądać po zabiegu.

Wax-up to woskowa stymulacja przyszłego uzupełnienia protetycznego. Jej wykonanie umożliwia pokazanie pacjentowi kształtu i koloru nowych zębów, a także jak zmieni się jego twarz, gdy zostanie wstawiona nowa proteza.

Bardzo często kiedy zamierzamy dokonać jakiejś dużej zmiany z naszym uzębieniem mamy bardzo dużo wątpliwości jak to przeprowadzić. W naszej wyobraźni i na starych zdjęciach, przechowujemy obrazy z wczesnej młodości gdy nasze uzębienie było prawie perfekcyjne. Jednak musimy sobie zdawać sprawę z tego, że proteza która odwzorowałaby dokładnie zęby młodego człowieka nie wyglądałaby naturalnie u kogoś w dużo starszym wieku.

Mniejszy problem mają ci, którzy stosunkowo wcześnie stracili swoje uzębienie lub uległo ono znacznemu zniszczeniu. Jest także dość znaczna grupa osób bardzo niezadowolona ze swojego dotychczasowego wyglądu. A to z kolei może być przyczyną kompleksów. Czy jest sposób, aby przygotować się na tak duża zmianę w naszym życiu?

– Jedna z naszych pacjentek cierpiała bardzo długo z powodu swojego wyglądu- opowiada Hieromin Kasprzak, stomatolog -Dopiero po radykalnej zmianie uzębienia osiągnęła spokój wewnętrzny a następnie szybko zmieniła stan cywilny. Zęby ulegają czasami silnemu starciu powierzchni żujących. W efekcie wargi prawie całkowicie zasłaniają resztki koron zębowych. Pewien pan, który przyszedł na spotkanie ze mną powiedział, że ma dość swojego wyglądu. Rodzina coraz silniej zaczęła go nakłaniać do wizyty u stomatologa, a dzieci porównywały go do wampira. Wszystkie te sytuacje łączą podobne problemy. Każdy ma w wyobraźni piękny uśmiech, wszyscy chcą lepiej wyglądać, ale nikt nie wie do końca jak miałby ostatecznie wyglądać efekt końcowy. Dobrym sposobem na rozwiązanie tych problemów jest przygotowanie wstępnej symulacji przyszłego wyglądu, czuli symulacji wax-up – dodaje Hieronim Kasprzak.

Dobre pracownie protetyczne potrafią przygotować modele z gipsu oraz wosku podobne do kształtu przyszłych zębów. Na podstawie tych modeli stomatolog może pokazać pacjentowi jego przyszły wygląd oraz omówić ewentualne oczekiwania pacjenta i propozycje zmian.

Wszystkie te korekty można wykonywać wielokrotnie i poprawiać ich wygląd nie dotykając prawdziwych zębów. Takie działanie jest o wiele prostsze, tańsze i sprawia, że po wstawieniu protezy pacjent wychodzi z gabinetu zadowolony.