Zapewnimy Ci najlepszą opiekę stomatologiczną!

Ligi Polskiej 12L, Toruń

NASZA LOKALIZACJA

(+48) 602 314 178

TELEFON KONTAKTOWY

Uśmiechnij się pięknie

Ortodoncja stała się jedną z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się dziedzin stomatologii.

Ortodoncja zajmuje się kontrolą rozwoju uzębienia i twarzy oraz korygowaniem odchyleń w układzie zębów i kości twarzoczaszki. Jednym z celów leczenia ortodontycznego jest poprawa wyglądu i samopoczucia.

Do osiągnięcia celów leczenia ortodontycznego wykorzystywane są aparaty stałe i ruchome, które są wkładane i wyjmowane z ust przez pacjenta. Składają się z akrylowej płyty w kolorze wybranym przez pacjenta, elementów, które podtrzymują aparat i elementów będących źródłem siły (śrub, sprężyn). Czas leczenia aparatem ruchomym zależy od rodzaju wady zgryzu i współpracy pacjenta z lekarzem.

W skład aparatu stałego wchodzą różnego rodzaju zaczepy przyklejone na stałe do powierzchni zębów. Precyzyjne przyłożenie siły i działanie całodobowe pozwalają na uzyskanie satysfakcjonujących wyników w krótszym czasie. W zależności od potrzeb estetycznych pacjenta stosuje się różne rodzaje zamków: metalowe i estetyczne (kryształowe,które są całkowicie przezroczyste, i ceramiczne w kolorze zbliżonym do koloru zęba).

Zamki samoligaturujące to nowoczesne systemy ortodontyczne, które pozwalają na zminimalizowanie nieprzyjemnych odczuć pacjenta. Sprzyjają utrzymaniu idealnej higieny jamy ustnej, skracają nieznacznie czas leczenia, redukują liczbę wizyt kontrolnych. Dostępne są w wersji metalowej i estetycznej.

W celu skorygowania niewielkich wad zgryzu wykorzystuje się obecnie przezroczyste szyny całkowicie niewidoczne dla otoczenia. Pozwalają one w dyskretny sposób uzyskać piękny uśmiech.