Zapewnimy Ci najlepszą opiekę stomatologiczną!

Ligi Polskiej 12L, Toruń

NASZA LOKALIZACJA

(+48) 602 314 178

TELEFON KONTAKTOWY

PACJENT Z ZAGRANICY

Święta to też czas odwiedzania specjalistów, warto jednak wcześniej skontaktować się telefonicznie lub mailowo.

Wiele osób, mieszkających poza naszym krajem, odwiedza swoje rodziny w okresie świątecznym i wakacyjnym. Podczas pobytu w Polsce chcą również skorzystać z usług stomatologa.

– Cieszy zaufanie, jakim nas obdarzają rodacy chwilowo lub na stałe zamieszkujący poza krajem- mówi doktor Hieronim Kasprzak, stomatolog.- Niestety, leczenie tej grupy jest specyficzne i łączy się z wieloma problemami. Jednym z nich jest ograniczony czas. Jeżeli zakres leczenia jest niezbyt duży, możemy pomóc podczas kilku wizyt. Jednak, gdy problem jest bardziej skomplikowany, potrzeba więcej spotkań. Czas jest nam potrzebny nie tylko na wykonanie zabiegu, ale również prace w pracowni protetycznej. Ograniczeniem jest też konieczność wygojenia miejsc po zabiegach chirurgicznych- dodaje stomatolog.

Często do gabinetów dzwonią rodzice lub krewni, prosząc o rezerwowanie kilku terminów. Trudno jest jednak ustalić plan leczenia i liczbę wizyt, nie widząc pacjenta. Również podanie w takim przypadku ceny zabiegu nie jest łatwe. Warto pomyśleć o wizycie konsultacyjnej już przy poprzednim pobycie w kraju, aby uzgodnić zakres leczenia oraz liczbę i terminy wizyt. Można wtedy wykonać badania, zaplanować leczenie wspólnie z innymi specjalistami. Dzięki temu w okresie świąteczny, zarówno lekarz, jak i pracownia protetyczna, zarezerwują odpowiednią ilość czasu. Łatwiejsze jest też podanie zarówno cen wszystkich potrzebnych procedur, jak i zarezerwowanie w kalendarzu dat kolejnych wizyt.

Warto osobiście umawiać się na wizytę, gdyż członkowie rodziny Ne mają pełnych informacji odnośnie naszych dolegliwości, aktualnego stanu uzębienia oraz naszych oczekiwań. Jeżeli jednak częstość wizyt w kraju jest ograniczona, wówczas alternatywą stać się może droga mailowa.

Dobrym przykładem takiego rozwiązania był pacjent mieszkający na stałe w Australii. Wiedząc o swojej wizycie w Polsce, z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem skontaktował się z gabinetem. Przesłane drogą elektroniczną zdjęcie pan tomograficzne i mailowy dialog pozwoliły na wstępną diagnozę i zarys postępowania. Takie działania zaowocowały rozpoczęciem wcześniej ustalonego leczenia natychmiast po przyjeździe i zakończenia go nawet przed czasem.

– Okres przedświąteczny oraz międzyświąteczny może być również dobrym momentem, aby skorzystać z naszej pomocy- dodaje doktor Kasprzak.- Rozumiejąc potrzeby pacjentów, lekarze w naszej placówce starają się być dostępni również w tym czasie. Dzięki temu wyjedziemy do domu z uśmiechem i poczuciem, że w święta nie tylko spotkaliśmy najbliższych, ale również rozwiązaliśmy inne nurtujące nas problemy.