Zapewnimy Ci najlepszą opiekę stomatologiczną!

Ligi Polskiej 12L, Toruń

NASZA LOKALIZACJA

(+48) 602 314 178

TELEFON KONTAKTOWY

Korona z porcelany

Każda forma uzupełniania braków w uzębieniu ma swoje zalety i wady

Korona porcelanowa ma konstrukcję z metalu i porcelanową pokrywę, imitującą prawdziwy ząb. Ta technika jest znana od wielu lat i ciągle doskonalona.

Dzięki odpowiedniemu układaniu różnych warstw porcelany na rdzeniu korony, można wykonać dokładną replikę naturalnego zęba. Ta możliwość jest wykorzystywana w stomatologii. Dobrze wprawiony technik, obdarzony talentem artystycznym, potrafi czasami dokonać cudu. Nie jest to łatwy proces i dlatego czekamy na efekt dość długo.

Zęby bez przebarwień

Dobrze wykonana porcelana nie zmieni swojej barwy nawet po dziesięciu latach. Podobnie jak piękna porcelanowa filiżanka. Porcelana nie przebarwia się, nie traci koloru, nie ma żadnego nieprzyjemneg smaku ani zapachu. Ścieranie powierzchni żujących koron jest małe, a dzięki ich odpowiedniemu składowi także zęby przeciwstawne są bezpieczne. Ważną zaletą jest biozgodność porcelany ze śluzówką jamy ustnej. Dzięki niej nie stwierdza się objawów zapalnych w miejscach kontaktu korony lub przęsła mostu ze śluzówką.

Wady i zalety

-Niestety nie ma na świecie rzeczy obdarzonych wyłącznie zaletami- tłumaczy Hieronim Kasprzak, stomatolog.- Korony porcelanowe mają również swoje wady. Są twarde, ale też kruche. Nagryzienie kamyka twardej kości w jedzeniu lub widelca może zatem spowodować odprysk fragmentu korony. Niestety, nie ma skutecznych preparatów do naprawy tych uszkodzeń w ustach pacjenta. A wykonanie nowej korony to niemały koszt. Kolejnym problemem jest odsłanianie po kilku latach kieszonek dziąsłowych. Jest to związane z procesem parodontozy i w tym przypadku jesteśmy zmuszeni wykonać nową koronę. Dodatkowym mankamentem jest wysoka cena. Dla wielu pacjentów jest to bariera zaporowa- dodaje doktor Kasprzak.

Pomimo tych wad, korony porcelanowe są najczęściej wybierane- zarówno przez pacjentów, jak i stomatologów. Ich największą zaletą jest bowiem to, że są nie do odróżnienia od prawdziwych zębów. Jeżeli chcemy zdecydowanie poprawić swój wygląd, to na pewno warto zainwestować w piękne uzębienie. Często jest to jedyne prawdziwe lekarstwo na pozbycie się kompleksów, z którymi zmagamy się przez lata.